Wakacyjny wyjazd – jak uniknąć kradzieży podczas nieobecności w domu?

Wiosna nadeszła – pora sprawdzić, co kryje się w drewnianych skrzyniach
6 maja 2019
Rok szkolny trwa – czas przygotować się na przechowywanie nowych rzeczy!
12 września 2019

Wakacyjny wyjazd – jak uniknąć kradzieży podczas nieobecności w domu?

Włamanie do domuPlanujesz już wakacyjny wyjazd? Jednym z dylematów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, jest bezpieczeństwo Twojego domu i wszystkich znajdujących się w nim rzeczy podczas Twojej nieobecności. Okres urlopowy to czas szczególnej aktywności złodziei, którzy często obserwują mieszkania, aby móc włamać się do nich, gdy tylko zauważą, że domownicy wybrali się w podróż. Są jednak sposoby na to, aby ochronić się przed tym ryzykiem.

Jak nie stać się ofiarą złodziei podczas wyjazdu na urlop?

Oto kilka pomysłów na to, jak nie dać się okraść podczas wakacyjnej nieobecności w domu.

  1. Pomoc ze strony sąsiadów – warto przede wszystkim ostrzec zaufanych sąsiadów o tym, że przez kilka dni lub tygodni nie będzie Cię w domu i poprosić, aby w tym czasie zwrócili większą uwagę na Twój dom czy mieszkanie. Ktoś może się przy nim kręcić, obserwować lub próbować dostać się na posesję – poinformowani wcześniej sąsiedzi z pewnością będą bardziej czujni i szybciej zauważą, że coś jest nie w porządku.

  2. Dodatkowe zabezpieczenia – jeśli masz taką możliwość, zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe dla domu: alarmy, czujniki ruchu, a nawet monitoring. W mieszkaniach natomiast można postawić na dobre drzwi antywłamaniowe lub zamontować dodatkowe zamki.

  3. Regularne odwiedziny w mieszkaniu – poproś kogoś z rodziny lub sąsiadów, aby co jakiś czas, w miarę możliwości nieregularnie, pojawiał się w domu i spędzał w nim trochę czasu, odbierał pocztę, zabierał gazetki reklamowe z wycieraczki i skrzynki. Dzięki temu złodzieje mogą nawet nie dowiedzieć się, że wyjechałeś lub zrezygnować z próby włamania, nie wiedząc, kiedy ktoś znowu pojawi się w domu.

  4. Zabezpieczenie cennych rzeczy – nawet najlepsze środki bezpieczeństwa nie zawsze wystarczają – niekiedy złodziejom i tak udaje się dostać do domu. Na taką ewentualność także warto być przygotowanym i jeszcze przed wyjazdem usunąć z mieszkania wszystkie najcenniejsze rzeczy: biżuterię, gotówkę, sprzęty elektroniczne, drogie przedmioty, a nawet meble. Część z nich można oddać pod opiekę rodzinie lub przyjaciołom, inne – zwłaszcza te o większych gabarytach – warto umieścić w przechowalni rzeczy, w której będą całkowicie bezpieczne do momentu, aż je stamtąd odbierzesz.

***
Usługi naszej przechowalni już wielokrotnie przydały się osobom decydującym się na dłuższe wyjazdy. Zapraszamy kolejnych klientów do współpracy i gwarantujemy najlepsze i najbezpieczniejsze warunki przechowywania.

Czytaj również: 5 powodów, dla których warto skorzystać z przechowalni rzeczy podczas przeprowadzki